• Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Framing Britney Spears

  • BLACKPINK: THE SHOW

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • The LOONAverse

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • The Undoing

    ★★★½

  • Nicole Kidman & The Undoing

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Penguin Bloom

    ★★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Mrs. America

    ★★★

  • Chance

    ★★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Some Place Else

    ★★★★★

  • Downhill

  • Miss Americana

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Christmas Town

  • Christmas In Evergreen: Tidings of Joy

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Noelle

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Countdown

  • Watchmen

    ★★★★★

  • The Addams Family

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • Do Not Reply

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★★½

  • Harriet

    ★★★

  • Downton Abbey

  • The Goldfinch

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • How to Build a Girl

    ★★★½

  • Radioactive

    ★★

  • Maria's Paradise

    ★★★★

  • There's Something in the Water

  • Disco

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The Burnt Orange Heresy

  • Blackbird

    ★★★★

  • Sea Fever

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Otherhood

    ★★

  • Descendants 3

  • Academic Super Squad

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★