julia has logged 26 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★
Edit this entry  
16
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Lucy

Lucy

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
Edit this entry  
15
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
Edit this entry  
14
Reign Over Me

Reign Over Me

2007
×
★★★½
Edit this entry  
13
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★½
Edit this entry  
13
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
Read the review Edit this entry  
09
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Edit this entry  
07
Night Music

Night Music

1986
×
★★★
Edit this entry  
07
Mothlight

Mothlight

1963
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry