RSS feed for Michael Dang
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Fox and the Hound

The Fox and the Hound

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hancock

Hancock

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Hellboy

Hellboy

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Constantine: City of Demons - The Movie

Constantine: City of Demons - The Movie

2018
×
★½
Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Office Uprising

Office Uprising

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
Edit this entry  
31
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Gifted

Gifted

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★½
Edit this entry  
29
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Queen of Hearts

Queen of Hearts

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
So Long, My Son

So Long, My Son

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Third Wife

The Third Wife

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Brightburn

Brightburn

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry