Sort by

Natália has logged 95 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Edge of Love

The Edge of Love

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★½
Edit this entry  
05
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★½
Edit this entry  
02
Queen of Hearts

Queen of Hearts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Eli

Eli

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Julieta

Julieta

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★
Edit this entry  
17
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Edit this entry  
30
On the Way to School

On the Way to School

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
Embrace

Embrace

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Edit this entry  
05
A Private War

A Private War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Edit this entry  
08
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Borderline

Borderline

2008
×
★★★
Edit this entry  
05
Death and Nightingales

Death and Nightingales

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Where Hands Touch

Where Hands Touch

2018
×
★★
Edit this entry  
01
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Last Czars

The Last Czars

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry