Sort by

Natália has logged 37 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Silenced

Silenced

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Volver

Volver

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
Maya

Maya

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Carandiru

Carandiru

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Law of Desire

Law of Desire

1987
×
★★★★
Edit this entry  
19
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★
Edit this entry  
08
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bayonetta: Bloody Fate

Bayonetta: Bloody Fate

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blue Miracle

Blue Miracle

2021
×
Edit this entry  
13
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Edit this entry