Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Sky High

Sky High

2005
×
★★★½
Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spirited

Spirited

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Real Genius

Real Genius

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Last Man on the Moon

The Last Man on the Moon

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
17
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★
Edit this entry  
25
Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

1948
×
★★½
Edit this entry  
06
Hook

Hook

1991
×
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Edit this entry  
12
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★
Edit this entry  
02
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
Read the review Edit this entry  
02
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Plan B

Plan B

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Dig

The Dig

2021
×
★★★½
Edit this entry