• Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • JFK Revisited: Through The Looking Glass

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Velvet Underground

  • Black Widow

    ★★½

  • The Year of the Everlasting Storm

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • Robert Downey: Moment to Moment

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

  • Allen v. Farrow

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Pretend It's a City

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • Dear Comrades!

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Strasbourg 1518

  • Hamilton

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • I'll Never Forget My High School Friends

    ★★★★★

  • The History of the Seattle Mariners