Sort by

Jack has logged 47 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nuclear

Nuclear

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
New Order

New Order

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Intruder

The Intruder

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
After Love

After Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Common Crime

A Common Crime

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
One Man and His Shoes

One Man and His Shoes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rose: A Love Story

Rose: A Love Story

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cicada

Cicada

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wildfire

Wildfire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Reason I Jump

The Reason I Jump

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Time

Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Undine

Undine

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Farewell Amor

Farewell Amor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Siberia

Siberia

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Herself

Herself

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stray

Stray

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Honeymood

Honeymood

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry