Jack has logged 27 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fleetwood Mac: Destiny Rules

Fleetwood Mac: Destiny Rules

2004
×
Edit this entry  
17
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fleetwood Mac - Don't Stop

Fleetwood Mac - Don't Stop

2009
×
Edit this entry  
12
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Life

Life

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Seth Rogen's Hilarity for Charity

Seth Rogen's Hilarity for Charity

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Amistad

Amistad

1997
×
★★★
Edit this entry  
07
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry