Jack has logged 29 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Message from the King

Message from the King

2016
×
★★½
Edit this entry  
31
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cargo

Cargo

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry