Sort by

Jack has logged 40 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hustle & Flow

Hustle & Flow

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Am Heath Ledger

I Am Heath Ledger

2017
×
Read prior review Edit this entry  
30
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
Read the review Edit this entry  
29
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eddie Murphy: Delirious

Eddie Murphy: Delirious

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fits

The Fits

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Two Is a Family

Two Is a Family

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ladykillers

The Ladykillers

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Best F(r)iends: Volume 1

Best F(r)iends: Volume 1

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Knights of Badassdom

Knights of Badassdom

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Defiant Ones

The Defiant Ones

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Gringo

Gringo

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Comet

Comet

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Man Up

Man Up

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
303

303

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Amateur

Amateur

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry