Jack has logged 28 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Songwriter

Songwriter

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Beach

The Beach

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Take Me Home Tonight

Take Me Home Tonight

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Up

Up

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry