Jaime has logged 77 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Joker

Joker

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★½
Edit this entry  
20
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jesus Is King

Jesus Is King

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dead Center

The Dead Center

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Perfectos desconocidos

Perfectos desconocidos

2018
×
Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Belzebuth

Belzebuth

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★½
Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Edit this entry