Joe has logged 26 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
Edit this entry  
27
Whitney

Whitney

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Space Jam

Space Jam

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
One Crazy Summer

One Crazy Summer

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
Edit this entry  
17
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
FrightFest: Beneath the Dark Heart of Cinema

FrightFest: Beneath the Dark Heart of Cinema

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
311 Enlarged to Show Detail 3

311 Enlarged to Show Detail 3

×
★★★
Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Finding Steve McQueen

Finding Steve McQueen

2019
×
Edit this entry  
05
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Spy Kids 4: All the Time in the World

Spy Kids 4: All the Time in the World

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry