Joe has logged 39 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Beastmaster

The Beastmaster

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Beastmaster

The Beastmaster

1982
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Archive

Archive

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Archive

Archive

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Hook

Hook

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hook

Hook

1991
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blondie of the Follies

Blondie of the Follies

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rango

Rango

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Drive

Drive

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
We Bare Bears: The Movie

We Bare Bears: The Movie

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry