Sort by

Joe has logged 25 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
Edit this entry  
26
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Freaky

Freaky

2020
×
Edit this entry  
15
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Martial Law

Martial Law

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spell

Spell

2020
×
Edit this entry  
13
Con Air

Con Air

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Twister

Twister

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Swing Time

Swing Time

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry