Sort by

TheJonBass has logged 50 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Clue

Clue

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Tenement

Tenement

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Edit this entry  
09
Savage Beach

Savage Beach

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Malibu Express

Malibu Express

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jane Wants a Boyfriend

Jane Wants a Boyfriend

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
All Nighter

All Nighter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dog Days

Dog Days

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Loving

Loving

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Swiped

Swiped

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
High Life

High Life

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Climax

Climax

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hook

Hook

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★
Read the review Edit this entry