Sort by
  • Call Me Miss Cleo

    ★½

  • The Hip Hop Nutcracker

  • Disenchanted

  • Falling for Christmas

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

  • Dragon Ball Super: Super Hero

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • Buffalo Soldiers Fighting On Two Fronts

  • I Am DB Cooper

  • Everybody Hates Johan

    ★★★

  • Mama Bears

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Spin Me Round

    ★★

  • Skate Dreams

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Dual

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • Don't Look Up

  • Fruitcake Fraud

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • A Castle for Christmas

    ½

  • Love Hard

  • The Ghastly Brothers

    ★★★

  • Encanto

  • Robin Robin

  • Charlotte

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Alpinist

    ★★

  • Spencer

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Becoming Cousteau

    ★★★½

  • Count Me In

    ★★½

  • Free Guy

  • Belle

    ★★★

  • Ali & Ava

  • Bob Ballard: An Explorer's Life

  • F9

    ★★★

  • Secrets of the Whales

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • All Sorts

    ★★★½

  • Sing Along If You Know The Words

  • East of the Mountains

    ★½

  • Too Late

    ★★

  • Mortal Kombat

  • Q: Into the Storm

    ★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★

  • Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

    ★½

  • Best Sellers

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Writing with Fire

    ★★★★

  • Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

    ★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • WandaVision

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Burrow

  • The Ripper

    ★★½

  • The Last Blockbuster

    ★½

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Sanremo

    ★★★★

  • Seduced: Inside the NXIVM Cult

    ★★★★

  • Elizabeth and Margaret: Love and Loyalty

    ★★

  • Beans

    ★★★★

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★