lil has logged 30 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Magic Flute

The Magic Flute

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Cakemaker

The Cakemaker

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Early Summer

Early Summer

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Rock

The Rock

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Big Trouble

Big Trouble

2002
×
Read the review Edit this entry  
10
Summer 1993

Summer 1993

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fyre

Fyre

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
TransSiberian

TransSiberian

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Passion of Anna

The Passion of Anna

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
In a World...

In a World...

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wind River

Wind River

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Life Itself

Life Itself

2018
×
½
Read the review Edit this entry