Sort by

josh has logged 39 entries for films during April 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lemonade

Lemonade

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wavelength

Wavelength

1967
×
★★★★
Edit this entry  
17
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Gold Diggers of 1933

Gold Diggers of 1933

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hush

Hush

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
What If

What If

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
The Girlfriend Experience

The Girlfriend Experience

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
Edit this entry  
05
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Election 2

Election 2

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Election

Election

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sabotage

Sabotage

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Forsaken

Forsaken

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Girl in the Photographs

The Girl in the Photographs

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
The Forest

The Forest

2016
×
Read the review Edit this entry