Sort by

Josh has logged 416 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★
Edit this entry  
28
Spider Baby

Spider Baby

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Flatliners

Flatliners

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Demonoid: Messenger of Death

Demonoid: Messenger of Death

1981
×
★★
Edit this entry  
09
Microwave Massacre

Microwave Massacre

1979
×
Read the review Edit this entry  
06
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Assassin

American Assassin

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
He Took His Skin Off For Me

He Took His Skin Off For Me

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Godless

Godless

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
JFK

JFK

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
It Felt Like a Kiss

It Felt Like a Kiss

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Top of the Lake

Top of the Lake

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Funny People

Funny People

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Power of Nightmares

The Power of Nightmares

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Covenant

The Covenant

2006
×
Read the review Edit this entry  
09
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry