josh has logged 31 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Kids

Kids

1995
×
★★★★
Edit this entry  
28
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
Life

Life

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Jerrod Carmichael: 8

Jerrod Carmichael: 8

2017
×
Edit this entry  
15
Hail Mary

Hail Mary

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Edit this entry  
12
Cat People

Cat People

1942
×
★★★★
Edit this entry  
11
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★
Edit this entry  
06
Ali

Ali

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Commando

Commando

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
X2

X2

2003
×
★★★
Edit this entry