josh has logged 35 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hello Destroyer

Hello Destroyer

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Colossal

Colossal

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
War Machine

War Machine

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Risk

Risk

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knowing

Knowing

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Man from Laramie

The Man from Laramie

1955
×
★★★★
Edit this entry  
16
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
A Perfect World

A Perfect World

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shane

Shane

1953
×
★★★★
Edit this entry  
14
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Diary of a Country Priest

Diary of a Country Priest

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★
Edit this entry  
09
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Edit this entry