Sort by

josh has logged 63 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
What They Had

What They Had

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Nancy

Nancy

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Final Score

Final Score

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Executioners from Shaolin

Executioners from Shaolin

1977
×
★★★
Edit this entry  
28
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
★★★★
Edit this entry  
28
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Peppermint

Peppermint

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
If Footmen Tire You, What Will Horses Do?

If Footmen Tire You, What Will Horses Do?

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Searching

Searching

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Olivia

Olivia

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Legend

Legend

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Crimes of Passion

Crimes of Passion

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dead of Night

Dead of Night

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Speed Kills

Speed Kills

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1932
×
★★★
Edit this entry  
15
Mad Dog Morgan

Mad Dog Morgan

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
Read the review Edit this entry  
14
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Corridors of Blood

Corridors of Blood

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Tingler

The Tingler

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry