josh has logged 43 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dead Heat

Dead Heat

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Baby Face

Baby Face

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wounds

Wounds

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Fractured

Fractured

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Room 237

Room 237

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
8MM

8MM

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
★★★
Edit this entry  
09
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Stuber

Stuber

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Seventh Curse

The Seventh Curse

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mr. Vampire

Mr. Vampire

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry