Sort by

josh has logged 45 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Piercing

Piercing

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bliss

Bliss

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
Read prior review Edit this entry  
15
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Big Heat

The Big Heat

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
M

M

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shock Corridor

Shock Corridor

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Kill Team

The Kill Team

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★
Edit this entry  
04
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Typewriter, the Rifle & the Movie Camera

The Typewriter, the Rifle & the Movie Camera

1996
×
★★★
Edit this entry