Sort by

Josh has logged 822 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Allied

Allied

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Murder Death Koreatown

Murder Death Koreatown

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Russia House

The Russia House

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Spy Who Came in from the Cold

The Spy Who Came in from the Cold

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
How to Marry a Millionaire

How to Marry a Millionaire

1953
×
★★★
Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
24
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Painted Bird

The Painted Bird

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thunderbolt and Lightfoot

Thunderbolt and Lightfoot

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★
Edit this entry  
23
Kanal

Kanal

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
German Concentration Camps Factual Survey

German Concentration Camps Factual Survey

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Remember

Remember

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Time

Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Darling Clementine

My Darling Clementine

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★★
Edit this entry  
18
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Edit this entry  
17
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Murderers Are Among Us

The Murderers Are Among Us

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cold Meridian

Cold Meridian

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tiger on the Beat

Tiger on the Beat

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★
Edit this entry  
14
Castle Freak

Castle Freak

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Golem: How He Came into the World

The Golem: How He Came into the World

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Edit this entry  
11
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry