Sort by

josh has logged 50 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zardoz

Zardoz

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Outfit

The Outfit

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Decline of Western Civilization Part III

The Decline of Western Civilization Part III

1998
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Abominable Dr. Phibes

The Abominable Dr. Phibes

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Project Power

Project Power

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Edit this entry  
26
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Random Acts of Violence

Random Acts of Violence

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
The Silencing

The Silencing

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Safe

Safe

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frightmare

Frightmare

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Combat Shock

Combat Shock

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bullet in the Head

Bullet in the Head

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spree

Spree

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Waterworld

Waterworld

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Rental

The Rental

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★
Edit this entry  
05
Chronic

Chronic

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Host

Host

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Tokyo Fist

Tokyo Fist

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fat City

Fat City

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Loveless

Loveless

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★
Edit this entry  
01
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry