• Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Shiva Baby

  • Reel Redemption

  • Undine

  • The Nest

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

  • 1917

  • I Love You

  • Portals

  • Man Camp

    ★★★★

  • Mister America

  • The Irishman

  • Saria

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Jojo Rabbit

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Blood on Her Name

  • Recovery

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Young Ahmed

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Bacurau

    ★★½

  • Deerskin

    ★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★

  • The Neighbors' Window

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Cliffs of Freedom

    ★½

  • The Souvenir

    ★★½

  • The Vast of Night

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bird Box

    ★★★½

  • Nefta Football Club

  • Bohemian Rhapsody

  • A Sister

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★

  • Brotherhood

  • Vox Lux

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • The Other Side of the Wind