RSS feed for J.S.
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Edit this entry  
16
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Teeth

Teeth

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dumbo

Dumbo

2019
×
Edit this entry  
13
A Gentle Night

A Gentle Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Monkey Love Experiments

Monkey Love Experiments

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Fiancés of the Bridge Mac Donald

The Fiancés of the Bridge Mac Donald

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Transit

Transit

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Sunset

Sunset

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Diary of a Pregnant Woman

Diary of a Pregnant Woman

1958
×
★★★½
Edit this entry  
09
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
La Pointe-Courte

La Pointe-Courte

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
It’s All Right, It’s Ok

It’s All Right, It’s Ok

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Brüno

Brüno

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hydrangea

Hydrangea

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Making of 'Total Recall'

The Making of 'Total Recall'

1990
×
★★★½
Edit this entry  
30
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Pet Sematary II

Pet Sematary II

1992
×
★★★
Edit this entry  
29
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★
Edit this entry  
26
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Climax

Climax

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Your Highness

Your Highness

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Greta

Greta

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Gosnell: The Trial of America's Biggest Serial Killer

Gosnell: The Trial of America's Biggest Serial Killer

2018
×
Edit this entry  
10
War and Peace

War and Peace

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★½
Edit this entry  
07
Faces

Faces

1968
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Last Steps

The Last Steps

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Edit this entry