RSS feed for J.S.

J.S. has logged 252 entries for films released in 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Sarnos: A Life in Dirty Movies

The Sarnos: A Life in Dirty Movies

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't Move

Don't Move

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Alexia

Alexia

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
2AM: The Smiling Man

2AM: The Smiling Man

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Horses of Fukushima

The Horses of Fukushima

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lights Out

Lights Out

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Lights Out

Lights Out

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Lights Out

Lights Out

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Eternal Return of Antonis Paraskevas

The Eternal Return of Antonis Paraskevas

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Institute

The Institute

2013
×
★★½
Edit this entry  
23
Boy & the World

Boy & the World

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Wonder Garden

Wonder Garden

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
The Congress

The Congress

2013
×
★★★
Edit this entry  
10
Drew: The Man Behind the Poster

Drew: The Man Behind the Poster

2013
×
★★
Edit this entry  
02
Tricked: The Documentary

Tricked: The Documentary

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
We Are the Best!

We Are the Best!

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Moebius

Moebius

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Retrieval

The Retrieval

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Filth

Filth

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Cannibal

Cannibal

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
Antboy

Antboy

2013
×
★½
Edit this entry  
15
The Dance of Reality

The Dance of Reality

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Venus in Fur

Venus in Fur

2013
×
★★½
Edit this entry  
26
Seduced and Abandoned

Seduced and Abandoned

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
At Middleton

At Middleton

2013
×
★★½
Edit this entry  
04
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Butter Lamp

Butter Lamp

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Phone Call

The Phone Call

2013
×
★★½
Edit this entry  
10
Butter Lamp

Butter Lamp

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Our Curse

Our Curse

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Reaper

The Reaper

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
White Earth

White Earth

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Joanna

Joanna

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Crisis Hotline: Veterans Press 1

Crisis Hotline: Veterans Press 1

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
29
R100

R100

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Belle

Belle

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Kingdom of Dreams and Madness

The Kingdom of Dreams and Madness

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
Witching & Bitching

Witching & Bitching

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Horns

Horns

2013
×
★★½
Edit this entry