• Free Guy

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Stuber

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tully

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • Mandy

    ★★

  • The Post

    ★★★

  • Brad's Status

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Office Christmas Party

    ★★½

  • Split

    ★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • Mother

    ★★★

  • I ♥ Huckabees

    ★★★½

  • The Room

    ★★

  • Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

    ★★★★★

  • How to Lose a Guy in 10 Days

  • My Best Friend's Wedding

    ★½

  • Romeo + Juliet

    ★★★½

  • Drop Dead Fred

    ★★★

  • Big

    ★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★★