• Cinderella

  • He's All That

  • The Green Knight

    ★★

  • Old

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★½

  • Moxie

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Prom

    ★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Trolls World Tour

    ★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★★

  • Black Bear

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Greener Grass

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Action Point

    ★★½

  • Rafiki

    ★★★½

  • An Evening with Beverly Luff Linn

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Dismissed

    ½

  • Tour de Pharmacy

    ★★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • Moana

    ★★★½

  • Colossal

    ★★

  • Raw

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Train to Busan

    ★★★½

  • 7 Days in Hell

    ★★★★

  • Girlhood

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • The To Do List

    ★½

  • Teen Beach Movie

    ★★½

  • Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

    ★★★

  • Safety Not Guaranteed

    ★½

  • The Lorax

    ★★½

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★★½

  • Starstruck

    ★★½

  • Year One

    ½

  • Hipsters

    ★★★½

  • Om Shanti Om

    ★★★★½

  • Juno

    ★★★★★

  • Hot Rod

    ★★★★★

  • Teeth

    ★★★★½

  • It Doesn't Hurt Me

    ★★½

  • The Host

    ★★★★

  • Over the Hedge

    ★★★½

  • Madagascar

    ★★★★

  • Mulan II

    ★★½

  • The Incredibles

    ★★★★½

  • Barbie as The Princess & the Pauper

    ★★★½