Sort by

TheKing0fComedy has logged 27 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★
Edit this entry  
25
The General

The General

1926
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★
Edit this entry  
24
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Tattoo Connection

The Tattoo Connection

1978
×
★★
Edit this entry  
22
Death Dimension

Death Dimension

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★½
Edit this entry  
21
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Canine Patrol

Canine Patrol

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The New World

The New World

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hands on a Hardbody: The Documentary

Hands on a Hardbody: The Documentary

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Men at Work

Men at Work

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry