• Yaksha: Ruthless Operations

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★

  • One Shot

    ★★★½

  • Red Notice

  • Antlers

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★

  • My Son

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Wonder Egg Priority Special: My Priority

    ★½

  • Xtreme

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mortal Kombat

  • ODDTAXI

    ★★★★½

  • Vivy -Fluorite Eye's Song-

    ★★★½

  • The Unholy

    ★★

  • The Seventh Day

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Outside the Wire

    ★★★½

  • Wonder Egg Priority

    ★★★

  • Wild Mountain Thyme

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★

  • Deliver Us from Evil

    ★★

  • Host

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★½

  • Peninsula

    ★½

  • The Old Guard

    ★★★