Sort by

Jason has logged 27 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Loving

Loving

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry