Martin has logged 41 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rocco and His Brothers

Rocco and His Brothers

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Last Man Standing

Last Man Standing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Read My Lips

Read My Lips

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Coast Guard

The Coast Guard

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Hired a Contract Killer

I Hired a Contract Killer

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
What Time Is It There?

What Time Is It There?

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Capone

Capone

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Isle

The Isle

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The River

The River

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Commissar

The Commissar

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Girls Without Rooms

Girls Without Rooms

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kungsleden

Kungsleden

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Vicious Breed

The Vicious Breed

1954
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
My Darling Clementine

My Darling Clementine

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moebius

Moebius

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pietà

Pietà

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Aldrig i livet

Aldrig i livet

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Man From Laramie

The Man From Laramie

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
How Green Was My Valley

How Green Was My Valley

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blackmail

Blackmail

1929
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stray Dog

Stray Dog

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Special Treatment

Special Treatment

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Live in Fear

I Live in Fear

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Faust

Faust

1926
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Comfort of Strangers

The Comfort of Strangers

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love on the Dole

Love on the Dole

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Red Soil

Red Soil

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dead

The Dead

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Between Heaven and Hell

Between Heaven and Hell

1956
×
★★
Read the review Edit this entry