Sort by

Fred 🇵🇷 has logged 49 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Spy

My Spy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tremors

Tremors

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Center of My World

Center of My World

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
You and the Night

You and the Night

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Arbitrage

Arbitrage

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Player

The Player

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Carter

John Carter

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Driven

Driven

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cruising

Cruising

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Every Day

Every Day

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shirley

Shirley

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★
Edit this entry  
11
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
End of the Century

End of the Century

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
Read the review Edit this entry  
08
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bit

Bit

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
After the Dark

After the Dark

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crash

Crash

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lockout

Lockout

2012
×
★★½
Edit this entry  
04
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Moffie

Moffie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cosmos

Cosmos

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Just Friends

Just Friends

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry