• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Captain Ahab: The Story of Dave Stieb

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Marry Me

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Red Notice

  • Eternals

    ★½

  • No Time to Die

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Protégé

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • Fireboys

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Jolt

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Chris Gethard: Half My Life

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Promises: Through Congress

    ★★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★★★

  • Nate: A One Man Show

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Let Him Go

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

  • The Old Guard

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

  • The Wrong Missy

    ★★

  • Extraction

    ★★

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★½

  • Spenser Confidential

  • Bloodshot

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Bad Boys for Life