• The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • CODA

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Minimalists: Less Is Now

  • Mank

    ★★

  • OPAL

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Boys State

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • SHOP: A Pop Opera

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Instant Family

  • Creed II

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

    ★★½

  • Once Upon a Deadpool

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Free Solo

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Skin