RSS feed for Liam Scott
  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • The Mule

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★★★

  • The Predator

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Andre the Giant

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Accident Man

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★★

  • Assassin's Creed

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Inferno

    ★★½

  • The Girl on the Train

    ★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • S.W.A.G. - Episode 2: The Texas Blues

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • The Legend of Tarzan

    ★★½

  • Finding Dory

    ★★★★

  • The BFG

    ★★★½

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★★

  • The Neon Demon

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★★

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Grimsby

    ★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★★

  • Demolition

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • John Wick

    ★★★★

  • Boogaloo and Graham

    ★★★★★

  • Magpie

    ★★★½

  • Godzilla

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★★½

  • Good Vibrations

    ★★★★

  • In Time

    ★★½

  • The Help

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • The Shore

    ★★★★★

  • Chalet Girl

    ★★

  • Black Dynamite

    ★★★★★

  • Notorious

    ★★★½