Hannah has logged 111 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Summerland

Summerland

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Boys State

Boys State

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Cuties

Cuties

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
The Glorias

The Glorias

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Dear Santa

Dear Santa

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
King of the Hill

King of the Hill

1993
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spellbound

Spellbound

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★½
Edit this entry  
04
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
24
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
The Perfect Weapon

The Perfect Weapon

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Way I See It

The Way I See It

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Truffle Hunters

The Truffle Hunters

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Booksellers

The Booksellers

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Door in the Floor

The Door in the Floor

2004
×
★★★½
Edit this entry  
03
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★½
Edit this entry  
27
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Know Your Mushrooms

Know Your Mushrooms

2009
×
★★½
Edit this entry  
16
Mr. Jones

Mr. Jones

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Firm

The Firm

1993
×
★★★½
Edit this entry  
13
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★½
Edit this entry  
09
Howard

Howard

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★★★
Edit this entry