Sort by
  • Godzilla Minus One

    ★★★½

  • South Park: Joining the Panderverse

    ★★½

  • The Holdovers

    ★★★

  • The Venture Bros.: Radiant Is the Blood of the Baboon Heart

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • May December

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • The Zone of Interest

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • BlackBerry

    ★★★½

  • Cat Person

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Women Talking

    ★½

  • TÁR

    ★★★★

  • This Time With Feeling

  • Nope

    ★★★½

  • South Park the Streaming Wars Part 2

    ★★½

  • South Park the Streaming Wars

    ★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Shut In

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Scream

    ★★½

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Belfast

    ★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • South ParQ Vaccination Special

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★½

  • Pleasure

    ★★★

  • CODA

    ★★

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • The Hand

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Small Axe

    ★★★½

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • South Park: The Pandemic Special