René has logged 15 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nineteen Eighty-Four

Nineteen Eighty-Four

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Us Again

Us Again

2021
×
★★½
Edit this entry