RSS feed for TheLordofMOO
  • Take Me Out

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Serenity

    ★½

  • Glass

    ★★★½

  • Thlípsi

    ★★★★

  • Vice

  • The Mule

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • High Life

  • If Beale Street Could Talk

  • mid90s

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Peppermint

  • Outlaw King

    ★★½

  • The Predator

    ★★

  • The Sisters Brothers

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • First Man

    ★★★★★

  • Roma

  • The Happytime Murders

  • Mile 22

  • The Meg

    ★★

  • Cam

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Skyscraper

    ★½

  • Uncle Drew

    ★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Tag

    ★★½

  • The House That Jack Built