Sort by

🗡 lindsey 🗡 has logged 24 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Want a Dog for Christmas, Charlie Brown

I Want a Dog for Christmas, Charlie Brown

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Pink Christmas

A Pink Christmas

1978
×
★★★
Edit this entry  
14
Pottersville

Pottersville

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Grandma Got Run Over by a Reindeer

Grandma Got Run Over by a Reindeer

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
06
Life Itself

Life Itself

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Never Sleep Again: The Elm Street Legacy

Never Sleep Again: The Elm Street Legacy

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
01
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry