Sort by

🗡 lindsey 🗡 has logged 109 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Same Time, Next Christmas

Same Time, Next Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Flintstone Christmas

A Flintstone Christmas

1977
×
Edit this entry  
20
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Invader Zim: Enter the Florpus

Invader Zim: Enter the Florpus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dance Academy: The Movie

Dance Academy: The Movie

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry