R. has logged 235 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Capturing the Friedmans

Capturing the Friedmans

2003
×
★★★½
Edit this entry  
13
Who Killed Garrett Phillips?

Who Killed Garrett Phillips?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Braid

Braid

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Edit this entry  
17
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Wounds

Wounds

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Swiped

Swiped

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Dominion

Dominion

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Countdown

Countdown

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Scare Package

Scare Package

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Trick

Trick

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Uncanny Annie

Uncanny Annie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Candy Corn

Candy Corn

2019
×
Edit this entry  
01
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Edit this entry  
31
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Day Shall Come

The Day Shall Come

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Why Don't You Just Die!

Why Don't You Just Die!

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Making Monsters

Making Monsters

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Outback

Outback

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Corporate Animals

Corporate Animals

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★★½
Edit this entry