• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Slapface

    ★★½

  • Watcher

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★★

  • Save the Cinema

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Last Survivors

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★★

  • The Phantom of the Open

    ★★★★

  • Daytime Nightmare

    ★★½

  • Robin Robin

    ★½

  • Veneciafrenia

    ★★★★½

  • The Seed

    ★★★★

  • South of Heaven

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★★

  • No Time to Die

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Barbarians

    ★★½

  • The Grandmother

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Schumacher

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Earwig

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Inexorable

    ★★★★★

  • Mona Lisa and the Blood Moon

    ★★★★★

  • True Things

    ★★★★

  • Lead Me Home

    ★★★½

  • Spencer

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • The Retaliators

    ★★★★

  • Are We Monsters

    ★★½

  • The Changed

    ★★

  • Dawn Breaks Behind the Eyes

    ★★★

  • The Kindred

    ★★★

  • Candyman

    ★★

  • The Last Thing Mary Saw

    ½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • King Knight

    ★★½

  • She Will

    ★★★½

  • Demonic

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★★

  • Titane

    ★½

  • Lamb

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Innocents

    ★★★★★

  • The Advent Calendar

    ★★★★★

  • Val

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • The Story of Film: A New Generation

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★