Andy has logged 43 entries for films during August 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Popcorn

Popcorn

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Cabin Fever: Patient Zero

Cabin Fever: Patient Zero

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crank

Crank

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Compliance

Compliance

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Something from Nothing: The Art of Rap

Something from Nothing: The Art of Rap

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midnight Party

Midnight Party

1976
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Sharknado 2: The Second One

Sharknado 2: The Second One

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Signal

The Signal

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
The Remaining

The Remaining

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Alleluia

Alleluia

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lemon Tree Passage

Lemon Tree Passage

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nymph

Nymph

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Open Windows

Open Windows

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dead Within

Dead Within

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Housebound

Housebound

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Harvest

The Harvest

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dead Snow 2: Red vs. Dead

Dead Snow 2: Red vs. Dead

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
R100

R100

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Late Phases

Late Phases

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shockwave Darkside

Shockwave Darkside

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Midnight Lace

Midnight Lace

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
ATM

ATM

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blue Hawaii

Blue Hawaii

1961
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
True Lies

True Lies

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Screwfly Solution

The Screwfly Solution

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Family

Family

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pro-Life

Pro-Life

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pelts

Pelts

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Out for Justice

Out for Justice

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry